Tilbake til oversikt
Arrangement

Jeg har fått brev fra morfar

Konsert
Jeg har fått brev fra morfar

Jeg har fått brev fra morfar

I denne forestillingen møtes konsert, foredrag og lysbildefremvisning i en hybridform som både ser bakover og fremover. Sammen med musikerne Anna Ueland og Nicolas Leirtrø har Maria Norseth Garli skapt et verk som tar utgangspunkt i en personlig historie: morfar, som 18 år gammel ble fengslet under 2. verdenskrig og tilbrakte tre år i konsentrasjonsleir.

Gjennom tekster, musikk, familiehistorier og gamle lysbilder trekkes linjer fra en ungdomstid i krig til etterkrigsgenerasjonen – og helt frem til vår tid. Naturen, fjellet og terminologien fra morfars tid som brefører på Hardangervidda veves inn som både konkrete bilder og metaforer: snøskred, spor i terrenget, og brevandring som speil for traumer som går i arv, og for forsøkene på å bryte mønstre.

Forestillingen berører minner og følelser mange kan kjenne seg igjen i – både de gode og de smertefulle. Samtidig åpner den for spørsmål om hvordan vi ønsker at samfunnet vårt skal være, og hvordan vi kan ta vare på hverandre.

Nostalgisk og nyskapende, en reise gjennom tid og landskap, med håpet som kompass.

Anna Ueland - keys, vokal
Nicolas Leirtrø - baritongitar
Maria Norseth Garli - konsept, tekst, musikk, gitar, vokal
 
Takk til Rosendal Teater for residenstid, og Norsk jazzforum for økonomisk støtte.

Foto: Thor Egil Leirtrø

Info

Saturday
1 Nov
20:00
-
21:00
Ørland Kultursenter-
Se større kart
Anbefalt alder:
No items found.

Overnattinger i nærheten

Se flere

Rønsholmen Brygger

Rorbuferie på Rønsholmen rett ved innløpet til Trondheimsfjorden.

Les merBestill

Standahl Rorbuferie

Rorbuferie på Oksvoll. Frisk luft og sjø - ypperlige fiskeforhold.

Les merBestill

Austrått Agroturisme

Bo midt i opplevelsene: nærmeste naboer Austråttlunden, Austrått Fort, Austrått golfbane og Austråttborgen.

Les merBestill

Garten Brygge

Ved fergeleiet til Storfosna. Utmerket sted for sykling, dykking eller fiske. Bare 10 km fra Brekstad.

Les merBestill

Beiantunet

Utleie av rom i idylliske Beian ved innløpet til Trondheimsfjorden

Les merBestill

Bakkan Wahl

Overnatting i trivelige omgivelser på Valsneset

Les merBestill

Ankeret Brygge

Komfortable rorbuer og hytter i naturskjønne Lysøysundet

Les merBestill

Oksvoll Camping

Oksvoll Camping er en liten campingplass, vakkert beliggende rett ved sjøen på Fosenhalvøya.

Les merBestill

Austrått Camping & Motel

Austrått Camping og Motel ligger idyllisk til i historiske omgivelser på Austrått. 15 minutter med sykkel fra Brekstad (utleie fra Ørland Kultursenter).

Les merBestill

Ørland Camping

Campingplass rett ved munningen av Trondheimsfjorden. Ligger idyllisk til mellom flotte gårdsbruk, med turstier, strand og sykkelavstand fra Brekstad (utleie fra Ørland Kultursenter).

Les merBestill

Hovde Gård

Et av landets flotteste steder for kurs og konferanse, bryllup, festmiddager, eventer og julebord med overnatting i herskapelige rom.

Les merBestill

Bjugn Hotell

Oppdag Bjugn Hotell – et koselig hotell med moderne fasiliteter. Perfekt for både fritids- og forretningsreisende i Ørland kommune.

Les merBestill

Ørland Kysthotell

Opplev en unik kombinasjon av moderne konferansefasiliteter og spektakulær beliggenhet ved sjøkanten i Brekstad havn.

Les merBestill