Tilbake til oversikt
Tilbake til oversikt
Arrangement

Blücher

Film
Blücher
”Bjørn Sundquist er strålende” - NRK Terningkast 5: ”Blücher overrasker ved å ta en kjent historisk hendelse og gjør den om til en nervepirrende og menneskelig krigsfilm" - Kinomagasinet Terningkast 5: Nervepirrende, sterkt og modent historisk drama” - Cinema 4 av 5 stjerner: ”Gir seeren en følelse av historisk nærvær” - Filmmagasinet Natt til 9. april 1940 står oberst Birger Eriksen (Bjørn Sundquist) overfor sitt livs største dilemma. Flere fremmede skip er observert seilende gjennom den tette tåken i Oslofjorden. Ingen vet hvor skipene kommer fra, eller hva de skal. Skal han angripe eller ikke? Oberst Eriksen blir nødt til å foreta et valg – og han må gjøre det helt alene. Om han velger feil, vil det få fatale konsekvenser – ikke bare for ham selv og soldatene, men også for datteren Borghild, som bor og jobber sammen med ham på Oscarsborg festning. BLÜCHER er et nervepirrende actiondrama der vi blir med i det intense døgnet før og etter senkingen av den tyske krysseren. Samtidig følger filmen Eriksens kamp mot anklager om inkompetanse og feighet like etter krigen. BLÜCHER er regissert av Daniel Fahre, som blant annet har laget TV-serien ‘Rådebank’ og dokumentarene ‘Marcus & Martinus - Sammen om drømmen’ og ‘Born2Drive’. Manuset er skrevet av Axel Hellstenius (‘Døden på Oslo S’, ‘Elling’) og Melike Leblebicio?lu Kaveh (‘Rebound’, ‘Grenseland’ og ‘Norsk-ish’).

Info

Sunday
5 Oct
19:15
-
20:59
Store sal/Kino
Se større kart
Anbefalt alder:
No items found.

Overnattinger i nærheten

Se flere

Rønsholmen Brygger

Rorbuferie på Rønsholmen rett ved innløpet til Trondheimsfjorden.

Les merBestill

Standahl Rorbuferie

Rorbuferie på Oksvoll. Frisk luft og sjø - ypperlige fiskeforhold.

Les merBestill

Austrått Agroturisme

Bo midt i opplevelsene: nærmeste naboer Austråttlunden, Austrått Fort, Austrått golfbane og Austråttborgen.

Les merBestill

Garten Brygge

Ved fergeleiet til Storfosna. Utmerket sted for sykling, dykking eller fiske. Bare 10 km fra Brekstad.

Les merBestill

Beiantunet

Utleie av rom i idylliske Beian ved innløpet til Trondheimsfjorden

Les merBestill

Bakkan Wahl

Overnatting i trivelige omgivelser på Valsneset

Les merBestill

Ankeret Brygge

Komfortable rorbuer og hytter i naturskjønne Lysøysundet

Les merBestill

Oksvoll Camping

Oksvoll Camping er en liten campingplass, vakkert beliggende rett ved sjøen på Fosenhalvøya.

Les merBestill

Austrått Camping & Motel

Austrått Camping og Motel ligger idyllisk til i historiske omgivelser på Austrått. 15 minutter med sykkel fra Brekstad (utleie fra Ørland Kultursenter).

Les merBestill

Ørland Camping

Campingplass rett ved munningen av Trondheimsfjorden. Ligger idyllisk til mellom flotte gårdsbruk, med turstier, strand og sykkelavstand fra Brekstad (utleie fra Ørland Kultursenter).

Les merBestill

Hovde Gård

Et av landets flotteste steder for kurs og konferanse, bryllup, festmiddager, eventer og julebord med overnatting i herskapelige rom.

Les merBestill

Bjugn Hotell

Oppdag Bjugn Hotell – et koselig hotell med moderne fasiliteter. Perfekt for både fritids- og forretningsreisende i Ørland kommune.

Les merBestill

Ørland Kysthotell

Opplev en unik kombinasjon av moderne konferansefasiliteter og spektakulær beliggenhet ved sjøkanten i Brekstad havn.

Les merBestill